زمان کنونی: ۴-۲-۱۳۹۳, ۱۰:۵۳ عصر
درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)


تاریخچه انجمن معتادان جنسی گمنام (SA) اراک
زمان کنونی: ۴-۲-۱۳۹۳, ۱۰:۵۳ عصر
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: حامی
آخرین ارسال: حامی
پاسخ ها 1
بازدید 1021

ارسال پاسخ 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاریخچه انجمن معتادان جنسی گمنام (SA) اراک
۱۳-۲-۱۳۹۱, ۰۶:۲۷ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲-۱۰-۱۳۹۲ ۰۶:۲۳ صبح، توسط adminarak.)
ارسال: #1
تاریخچه انجمن معتادان جنسی گمنام (SA) اراک
ابتدای شکل گیری انجمن معتادان جنسی گمنام در شهر اراک به پاییز سال 1387 باز می گردد. آغاز آشنایی اعضای اولیهSA در اراک از طریق یکی از اعضا  که مختصر آشنایی با انجمن معتادان جنسی گمنام داشت ،صورت گرفت . وی یکی از اعضای آشنا با SAرا معرفی نمود.سپس سه نفر از اعضای اولیه که ازاعتیاد جنسی خود رنج می بردند ، اولین جلسات SAدر اراک را با مشکلات زیادی برگزار کردند.
مهم ترین مشکل مربوط به  گمنامی اشخاص ومکان برگزاری جلسات بود که تا مدت زیادی در مکان های خصوصی مثل منازل ویا دفاتر شرکتهاو آموزشگاههای خصوصی وحتی درچادرهای مسافرتی یا حجره های آرامستان یا مناطق دور افتاده  وحاشیه شهربرگزار می شد. اولین عضو تشکیل دهنده جلسات در این باره می گوید که پس از مدتی بعد از تماس تلفنی با یکی از اعضای انجمن معتادان جنسی گمنام درقم و عزیمت ما به آنجاودریافت پمفلت ها وراهنمایی های لازم ،  ما با یک دنیا امید وباور در مورد رهایی از شهوت به اراک باز گشتیم.

جلسات انجمن با تعداد سه نفر به کارخود ادامه داد وبعد از مدت کوتاهی به پنج نفر ارتقا یافت. این تعداد اعضا تا حدود یک سال بعد به دلیل عدم اطلاع رسانی کامل وهمچنین برای حفظ وحدت گروه ورعایت سنت اول، تفاوت چندانی پیدا نکرد تا جایی که تا حدودی نا امیدی به گروه وبعضی از اعضای انجمن سرایت کردوبه نوعی احساس نیاز بیشتری برای اطلاع رسانی به وجود آمد بنابراین بعد از جند ماه علاوه بر اینکه وجدان قبلی دال بر عدم جواز شرکت اعضای انجمن ها ی دوازده قدمی دیگر شکسته شد وسنت سوم تمام و وکمال به اجرا درآمد ،اما باز هم خبری از تازه وارد مگر در موارد استثنایی وکوتاه مدت به میان نیامد.این وضعیت با تمام سختی هایش تا بهمن سال 1388 ادامه پیدا کرد.

به همین ترتیب درکنار تجربه اعضای قدیمی، چند عضو تازه وارد با انگیزه بالا برای پاکی وخدمتگزاری وارد انجمن شدند وجلسات با شش هفت نفر شروع به کار کرد.واین اتفاق برای گروه ما نشانه ای از حضور خداوند مهربان وعاشق به شمار می آمد. این وضعیت با فراز ونشیب هایش ادامه پیدا کرد.دراین سال (1388) جلسه SAبا اعضای جدی ومصمم برای پاکی وهوشیاری  درسنین مختلف وشرایط اجتماعی مختلف وحتی گاه با فاصله های دور اما با امید به رهایی وآزادی از قید ها و بند های شهوت  به فعالیت خود ادامه می دهد ومشتاقانه منتظر اعضای تازه واردی است که به تجربه ، توانایی وامید این جلسه واعضای آن نیازمند هستند.

اولین مکان مشخص برای برگزاری جلساتSA یک ساختمان قدیمی بود که  ازحدود اواسط سال 1388 پذیرای معتادن جنسی است .در این مکان درروزهای شنبه وپنجشنبه ساعت 8:30شب  جلسه بهبودی برگزارمی شود .
سپس با اطلاع رسانی که توسط خدمتگزاران گروه به معاونت اجتماعی استانداری مرکزی صورت گرفت سالن جلسات انجمن حمایت از بیماران سرطانی برای یک روز هفته در اختیار گروه قرارگرفت وامید ما جهت حضور دراجتماع وپذیرفتنمان بیشتر شد . سپس با اطلاع رسانی مجدد به مسولین فضای سبزاراک ، به پشتیبانی وحمایت معنوی خداوند موفق شدیم درروزهای دوشنبه ساعت 2:30 بعد ازظهردر سالن آمفی تاتر پارک امیرکبیر جلسه برقرارکنیم.
(دی ماه 1390)چهار جلسه درسالن آمفی تاترپارک امیرکبیر در روزهای شنبه ،یکشنبه،دوشنبه وپنجشنبه ساعت 7 بعدازظهر برگزار می شود.اکنون اعضایSA اراک به 35نفر می رسد که حدود 20 نفر به صورت دائمی جلسات SA را حمایت می کنند که درکنار آن کلاسهای آموزشی دوازده گام با شور وحال خاصی برگزار می شود. به لطف نیروی برترمان طی ماه گذشته برای اولین بار اساسنامه خدماتی گروهSA تنظیم شد وفرمت های متنوعی شامل جلسات موضوع دار،مشارکت ،پرسش وپاسخ ،پنل ونشریه خوانی در جلسات گنجانده شد.

ما مشتاقانه منتظر کسانی هستیم که به ما نیاز دارند تا تجربه ، توانایی و امید مان را با هم تقسیم کنیمRoseRoseRoseRoseRose

فراموش نکنیم آزادی ما از اعتیاد جنسی و شهوت تدریجی است.باید صبور باشیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان